CHAMPIONS' LEAGUE CHESS
HONOURS / PAST RESULTS

SEASON 2016-17
CHAMPIONS' LEAGUE King's College Juniors 1
EUROPA LEAGUE St Christopher's the Hall Prep 1
STATE CUP Grazebrook Primary 1
CHESSFA CUP Claremont Primary 3
SCHOOLS' INDIVIDUALS Christ Church Primary (Surbiton)
ZONE WINNERS Kent Claremont Primary 1
Middlesex Thomas's Academy 1
Surrey East & Sussex St David's Prep 1
Surrey West & Hampshire King's College Juniors 1
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE -
INFANTS' BEST NON-1st TEAM -
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS -
SEASON 2015-16
CHAMPIONS' LEAGUE Claremont Primary 1
EUROPA LEAGUE CCF Junior Club
STATE CUP All Saints C of E Primary
CHESSFA CUP Dulwich College Juniors 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS Sandringham Primary
ZONE WINNERS Kent Claremont Primary 1
Middlesex Grazebrook Primary 1
Surrey East & Sussex Park Hill Juniors 1
Surrey West Shrewsbury House Prep
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE -
INFANTS' BEST NON-1st TEAM -
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS -
SEASON 2014-15
CHAMPIONS' LEAGUE Claremont Primary 1
EUROPA LEAGUE Claremont Primary 2
STATE CUP Dundonald Primary 1
CHESSFA CUP Claremont Primary 3
SCHOOLS' INDIVIDUALS Wimbledon Chase Primary
ZONE WINNERS Kent Warren Road Primary 1
Middlesex Grazebrook Primary 1
Surrey East & Sussex The Hawthorns Prep 1
Surrey West Shrewsbury House Prep
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Blackheath Prep
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Cumnor House Prep
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS CCF Junior Club
SEASON 2013-14
CHAMPIONS' LEAGUE Cumnor House Prep for Boys
MINOR SCHOOLS' Claremont Primary
CHESSFA CUP Claremont Primary
SCHOOLS' INDIVIDUALS The Hawthorns Prep
ZONE WINNERS Kent Warren Road Primary 1
Surrey North Park Hill Juniors 1
Surrey South & Sussex The Hawthorns Prep 1
Surrey West & Middlesex Grazebrook Primary
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Dundonald Primary
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Cumnor House Prep
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS Homefield Prep
SEASON 2012-13
CHAMPIONS' LEAGUE The Hawthorns Prep
MINOR SCHOOLS' Caterham Prep
CHESSFA CUP St David's Prep
SCHOOLS' INDIVIDUALS St Mary's RC Primary
ZONE WINNERS Kent Blackheath Prep 1
Surrey North Park Hill Juniors 1
Surrey South & Sussex The Hawthorns Prep 1
Surrey West & Middlesex Garfield Primary
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Cumnor House Prep 1
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Cumnor House Prep 2
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS Blackheath Prep
SEASON 2011-12
CHAMPIONS' LEAGUE Dulwich College Juniors 1
MINOR SCHOOLS' Park Hill Juniors 2
CHESSFA CUP Dulwich College Juniors 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS St Paul's C of E Primary (Hook)
ZONE WINNERS Kent Dulwich College Juniors 1
Surrey - Croydon Borough Park Hill Juniors 1
Surrey South & Sussex The Hawthorns Prep 1
Surrey West & Middlesex Belmont Primary 1
 INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Homefield Prep 1
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Homefield Prep 2
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS Banstead Infants
SEASON 2010-11
CHAMPIONS' LEAGUE Reigate St Mary's Prep 1
MINOR SCHOOLS' Belmont Primary 1
CHESSFA CUP The Hawthorns Prep 3
SCHOOLS' INDIVIDUALS Townsend Primary
ZONE WINNERS Kent Bishop Challoner
Surrey - Croydon Borough Cumnor House Prep 1
Surrey South & Sussex Reigate St Mary's Prep 1
Surrey West & Middlesex Downsend Prep 1
INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Downsend Prep 1
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Elmhurst Prep 2
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS Wimbledon Chase Primary
SEASON 2009-10
CHAMPIONS' LEAGUE Reigate St Mary's Prep 1
MINOR SCHOOLS' Reigate St Mary's Prep 2
CHESSFA CUP St George's College Juniors 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS City of London
ZONE WINNERS Kent St Christopher's The Hall Prep
Surrey - Croydon Borough St Aidan's RC Primary 1
Surrey South & Sussex Reigate St Mary's Prep 1
Surrey West & Middlesex North West London Jewish Day 1
INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Reigate St Mary's Prep 1
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Reigate St Mary's Prep 2
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS Regina Coeli RC Primary
SEASON 2008-9
CHAMPIONS' LEAGUE Rosemead Prep 1
MINOR SCHOOLS' Reigate St Mary's Prep 2
CHESSFA CUP Rosemead Prep 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS Old Palace
ZONE WINNERS Kent Rosemead Prep 1
Surrey East & Sussex Trinity
Surrey West & The Rest St Paul's C of E Primary (Dorking)
INFANTS' CHAMPIONS' LEAGUE Cumnor House Prep
INFANTS' BEST NON-1st TEAM Coulsdon C of E Primary
INFANTS' SCHOOLS' INDIVIDUALS St Aidan's RC Primary
SEASON 2007-8
CHAMPIONS' LEAGUE Reigate St Mary's Prep 1
MINOR SCHOOLS' Reigate St Mary's Prep 2
CHESSFA CUP St David's College Prep 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS Halstead Prep
ZONE WINNERS Kent Rosemead Prep 1
Surrey East & Sussex Reigate St Mary's Prep 1
Surrey West & The Rest St George's College Juniors 1
SEASON 2006-7
CHAMPIONS' LEAGUE St George's College Juniors
MINOR SCHOOLS' Cumnor House Prep
CHESSFA CUP St George's College Juniors 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS Whitgift
ZONE WINNERS Kent Gordonbrock Primary 1
Surrey East & Sussex Caterham Prep 1
Surrey West & The Rest St George's College Juniors 1
SEASON 2005-6
CHAMPIONS' LEAGUE Smitham Primary
MINOR SCHOOLS' St David's Prep (Purley)
CHESSFA CUP Smitham Primary 2
SCHOOLS' INDIVIDUALS Trinity
ZONE WINNERS Kent St David's College Juniors 1
Surrey East & Sussex Smitham Primary 1
Surrey West & The Rest St George's College Juniors 1
SEASON 2004-5
CHAMPIONS' LEAGUE Essendene Lodge Prep
MINOR SCHOOLS' Balgowan Primary
CHESSFA CUP St George's College Juniors 3
SCHOOLS' INDIVIDUALS Coulsdon C of E Primary
ZONE WINNERS Kent Bishop Challoner
Surrey North Regina Coeli RC Primary
Surrey South & Sussex Caterham Prep
Surrey West & The Rest Wimbledon Park Primary 1
SEASON 2003-4
CHAMPIONS' LEAGUE Bishop Challoner
MINOR SCHOOLS' Caterham Prep
SCHOOLS' INDIVIDUALS Wolsey Juniors
ZONE WINNERS Kent & Greater London Bishop Challoner
Surrey North Old Palace
Surrey South & Sussex Whyteleafe Primary

RESULTS ARCHIVE - click the individual links for results
HOME PAGE